Van bewustwording naar actieplan

In Noord-Nederland sloten we de derde en laatste verdiepende sessie van het programma Financiële gezondheid op de werkvloer af.

5 juni 2026

De belangrijkste conclusie: aan de slag gaan met financiële gezondheid vraagt geen groot nieuw programma. Er zíjn al veel initiatieven. De winst zit juist in het bundelen en beter benutten van wat er al is.

Iedere organisatie presenteerde een eigen actieplan. Concreet en gekoppeld aan wat er al is: bestaande contactmomenten, leidinggevenden, HR, communicatie en hulpstructuren.

Zoals een deelnemer zei:

“Het voelde niet als veel werk, maar we hebben toch heel veel gedaan. We hebben nu een plan klaarliggen dat zo richting het bestuur kan.”

Daarna doken we in de vraag: wat is nodig om deze plannen ook écht te laten werken? Want een goed plan is pas het begin. Resultaat ontstaat als collega’s begrijpen waarom dit belangrijk is, weten wat hun rol is en de aanpak praktisch uitvoerbaar wordt. Met concrete vervolgstappen op zak sloten we de reeks werksessies af.

Een deelnemer vatte het mooi samen:

“Het leverde vooral veel rust op. We hebben al veel gedaan. Nu hebben we een plan om het beter te benutten.”

De komende periode gaan de organisaties in de praktijk aan de slag met hun plannen. Zodat medewerkers financiële vragen eerder durven stellen, leidinggevenden beter weten wat ze kunnen doen en bestaande hulp beter wordt gevonden. We wensen alle deelnemers heel veel succes.

 

• Deelnemende organisaties: Noorderbreedte, Thuiszorg Het Friese Land, Zonnehuisgroep Noord, TSN Zorg, ZorgpleinNoord, Tintengroep, Oosterlengte.

• Vanuit HPP: Philine Mol, Wieteke Graven, Nicky Oosterbaan.

• Mede mogelijk gemaakt door: De Alliantie Financieel Sterk door Werk, gefinancierd via het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.